Zaległości i podsumowanie w skrócie

Zaległości i podsumowanie w skrócie

Aż nie mogę uwierzyć w to, że ostatni post na blogu napisałem prawie miesiąc temu (10 marca). Tak długiej przerwy jeszcze chyba nigdy do tej pory nie miałem.

Złożyło się na to kilka rzeczy, głównie prywatnych (swoją drogą nie znacie dobrego neurochirurga?), ale służbowych również.

To co mogę dziś powiedzieć, to chyba udało mi się nadrobić wszystkie zaległości mailowe. Jeśli jest ktoś jeszcze kto czeka na moją odpowiedź to prośba o przypomnienie się.

Co w tym ostatnim czasie się działo dookoła mnie? I w czym brałem mniejszy lub większy udział?

Zapraszam do małego podsumowania.

Konkurs Vista

Doprowadziłem do szczęśliwego końca wysyłkę nagród z mojego ostatniego konkursu. Zwycięzców przepraszam za opóźnienia, ale mam nadzieję, że nagrody dotarły do Was już jakiś czas temu.

Myślę, że niedługo będę mógł pomyśleć o kolejnym konkursie – mam kilka książek tym razem o Windows 7 i pewnie kilka innych, drobnych rzeczy.

Wirtualne spotkania na WSS.pl

Na portalu WSS.pl sporo ostatnio się działo jeśli chodzi o wirtualne spotkania online.

Środy z certyfikatem

Od dłuższego czasu Paweł Pławiak (nasz MVP) prowadzi cykl spotkań pt. “Środy z certyfikatem” gdzie ponad 130 osób regularnie (raz w tygodniu) przygotowuje się do zdania egzaminu 70-680.

Paweł przygotowuje co tydzień pewną porcję materiału (teoretycznego) oraz dawkę pytań które pozwalają uczestnikom od razu sprawdzić ich wiedzę (bo Paweł od razu omawia błędne i poprawne odpowiedzi).

Dodatkowo materiały po spotkaniach (webcasty) są publikowane na platformie TechNet Edge, gdzie można je obejrzeć online lub pobrać na dysk.

TechNologiczne Czwartki

image Drugim rodzajem spotkań są “TechNologiczne Czwartki”, gdzie prezenterzy (za każdym razem inny) opowiadają o najnowszych technologiach Microsoft.

Do tej pory spotkania dotyczyły SQL Server 2008 R2 i Exchange 2010. Kolejne technologie już wkrótce będą omawiane na tych spotkaniach.

Co ciekawe i ważne – oglądalność materiałów po spotkaniach jest naprawdę sympatyczna i pokazuje, że jest zainteresowanie taką tematyką. Webcasty są oglądane średnio po około 1000 razy.

Serie webcastów

image Nie wiem czy pamiętacie, ale jakiś czas temu Łukasz Foks (nasz MVP i Redaktor Naczelny WSS.pl) przygotował serię webcastów pt. “Windows 7 przy kawie”, gdzie omawiał najnowszy kliencki system operacyjny. Całą serię obejrzano ponad 30.000 razy!!!

Śladem Łukasza poszły kolejne osoby, które odezwały się do mnie z chęcią przygotowania jakiejś serii webcastów.

image Te które już teraz możecie oglądać to prezentacje Krzyśka Stachyry z serii “Poznaj Reporting Services w SQL Server 2008 R2”. Prezentacje te będą się pojawiały jeszcze przez jakiś czas (publikowana jest jedna prezentacja dziennie).

Dostałem też maile od dwóch innych osób, które chcą przygotować kolejne serie i możliwe, ze wkrótce je zobaczycie również.

Grupa WGUiSW i jej nagrania

Kończąc już pomału tematykę nagrań multimedialnych chciałem jeszcze zwrócić uwagę, ze od jakiegoś czasu również Warszawska Grupa Użytkowników i Specjalistów Windows wszystkie swoje sesje transmituje przez Live Meeting.

image Można dzięki temu brać udział w ich spotkaniach z całej Polski.

Dodatkowym plusem jest też to, że wszystkie sesje są nagrywane a materiały udostępniane szerokiej publiczności.

 

Moja prezentacja o AD w Olsztynie

Miałem okazję jakiś czas temu pojawić się na pierwszym spotkaniu Olsztyńskiej Grupy IT. Do całkiem sporego grona mówiłem o podstawach Active Directory.

Powiem Wam, że było to bardzo przyjemne spotkanie. Po pierwsze widziałem zainteresowanie u moich słuchaczy i ciekawe pytania.

Po drugie było to pierwsze spotkanie (o czym dowiedziałem się na miejscu), którym grupa rozpoczęła swoją działalność.

I po trzecie – ciekawym doświadczeniem było wrócić do podstaw czegoś co często wielu z nas wydaje się oczywiste – czyli właśnie Active Directory. Samo przygotowanie takiej prezentacji dało mi sporo przyjemności.

 

 

 

 

Nad czym pracuję?

Trochę w ostatnim czasie zmieniły się moje obowiązki i zakres pracy (to na osobny wpis zapewne).

Więc z jednej strony pracuję nad kilkoma nowymi rzeczami, z drugiej strony kilka projektów zostawiłem dla innych osób.

Strony oficjalne i społecznościowe

W ostatnim czasie sporo czasu poświęcałem nad koncepcją przebudowy stronyMSDN.pl. Czyli naszej oficjalnej strony dla programistów. Efekty pewnie będzie można zobaczyć już wkrótce.

A jak tylko ten projekt zamknę to podobne pracę będą się działy nad polską stroną TechNet, która też przejdzie pewne odświeżenie (nawet całkiem spore bym powiedział, ale o tym na razie za bardzo mówić nie mogę).

Na obu tych portalach planuję również zbudować trochę nowych treści – pewnie w dużej mierze dzięki pomocy wielu z Was. Mam na to pewien pomysł, ale to w osobnym wpisie już.

Planuję również mocniej zaangażować się w rozwój techniczny portali WSS.pl (dla specjalistów IT) i CodeGuru.pl (dla programistów).

Inne projekty

To co wiem już od kilkunastu dni – to w tym roku moja aktywność przy Microsoft Technology Summit (MTS 2010) będzie dużo, naprawdę dużo, mniejsza.

Z jednej strony cieszę się, bo może wreszcie będę miał prawdziwe wakacje, spokojniejsze i luźniejsze. W zeszłym roku było naprawdę ciężko już od maja.

Z drugiej strony pewnie trochę ciężko będzie bez tego biegania, dobierania sesji, prelegentów – a później jeszcze na miejscu konferencji biegania z miejsca na miejsce. Pozytyw w tym widzę taki, że na samym MTSie więcej czasu będę miał na rozmowy 🙂 i może zobaczę wreszcie jakąś sesję w całości.

I tak a propos to zespół MTSowy zaczął pracę już jakiś czas temu, wiec pewnie możecie sami zobaczyć ile czasu potrzeba (dla grupy około 15 osób z Microsoft i jeszcze kilku z agencji) na przygotowanie takiej konferencji.

Zapewne jeszcze o kilku rzeczach mógłbym napisać w tym podsumowaniu, ale już teraz wydaje mi się, ze jest mega długie.

Pozwolę sobie więc zakończyć na dziś. I obiecać, że w kolejnych dniach na pewno o kilku rzeczach napiszę szerzej i wrócę do regularniejszego pisania na blogu.

Ciekawe czy tęskniliście? 😉 Po statystykach odwiedzin widać, że jednak trochę tak 😉 Bo mimo miesięcznej przerwy nadal sporo ludzi zaglądało na blog.

Autor
ewangelista.IT
Join the discussion

ewangelista.IT